مسئله مهمی به نام لینک

مسئله بزرگی به نام لینک

تمام چیز از آن جایی شروع شد که مدیران وب وبسایت ها اندکی از استراتژی های موتور جست و جوی گـوگل با خبر شدند ، لینک های بی دلیل و خریداری شد و لذت بودن در صفحه اول گـوگل لبخندی را بر روی لبان مدیران این سایت ها ، باقی گذاشت و حس پی بردن بـه استراتژی گـوگل آن ها رو خرسند نگاه داشته بود. تا این که جانوران دو رنگ گوگــل وارد جهان ی اینترنت شدند .مسئله بزرگی به نام بک لینک

بله اولین موجودی که بک لینک اسپم برایش جالب نبود جناب آقای پنگوئن بودند و بـه سرعت مبارزه خود را شروع کرد تا این که لبخند بسیاری از همان مدیران تبدیل به اخم پرتعجبی گشت. در واقع آن مدیران باهوش هیچ زمان گمان نمی کردند که یک خزنده اینترنتی چنین هوش و قدرتی برسد. اما آن ها دیگر چاره ای جز خداحافظی وب سایت خود نداشتند چون پنگوئن بسیار جدی امده بود. این جریان ادامه داشت تا این که نتایج جست و جو مانند ساحل دریا آرامش رسید و کاربران خیال آسان نتایج خود را جست و جو می کردند و بـه هدف سریع ا می رسیدند.

اما نتایج نو را چه وب وبسایت هایی تشکیل میدادند؟
خب این سوال مهمی است و هنوز نیز نمی توان جواب قاطعی برای آن داشت، اما برای رسیدن جواب درست بیاید با هم ببنیم مدیر این وب وب سایت بزرگ از راه اندازی سایت گوگــل چه هدفی داشته است. در واقع به این نوع بـه جواب رسیدن می گویند مهندسی مکوس . مهندسی معکوس می گوید ، شما برای اینکه گوشی همراه بسازید نیازی نیست قطعا بـه سازنده آن مراجعه بکنید و دستور آن را بپرسید بلکه با مشاهده و آنالیز قطعات آن می توانید بـه نحوه تهیه آن دست پیدا بکنید . خب نتیجه می گیریم گـوگل که تمام استراتژی های خود را هیچ وقت طور کامل بیان نمی نماید پس باید ببنیم امروزه چه وب وب سایت هایی را در صفحه اول نگه داشته است و هدف اصلی او از جست و جوی کاربران چه چیزی است .

خب این رسالت الگوریتم های گوگل از عبارت پاندا و پنگوئن بوده است که وب سایت های مفید و خوب را شناسایی کنند و وب سایت های اسپم را صفحات انتها هدایت کنند جواب داریم نزدیک تر می شویم. اما سه نکته که بـه نظر من در این امر تاثیر گذار است را در ادامه بیان میکنم :
عوامل با اهمیت سئو و بک لینک های طبیعی:

۱- بک لینک کیفیت:

بک لینک بی کیفیت: بک لینکی است که از وب سایت های بی کیفیت و بی ربطی نسبت وبسایت شما بیاید. برای مثال زمینه کار سایت شما آشپزی است و سایتی که در مورد پزشکی کار می نماید از تمام صفحاتش شما لینک بدهد این نوع از نظر گوگــل ممنوع و اسپم است .

بک لینک با کیفیت: از وب سایت های مرتبط با وب سایت شما می آید و اکثرا ٌ در قالب توضیحات است. برای مثال یکی از دوست ها من کلاس روش seo برگزار می نماید و من در قالب توضیحاتی به او لینک می دهم. یکی از بهترین راه های دریافت لینک طبیعی تولید محتوای نو است ، زمانی که شما محتوای مفید ی را تولید بکنید مطمئنا دیگر وبلاگ نویس ها شما لینک می دهند ولی راه دیگری که بسیار امروزه با اهمیت شده است ارسال پست های مهمان در وب سایت های با ارزش است.

۲- میزان ماندن کاربر در وبسایت و کم شدن فرار از سایت:

این امر نیز در الگوریتم حائز ارزش شد زیرا در قدیم ای نه چندان دور وب سایت هایی بودند که صفحات را مملو از کلمات کلیدی می کردند تا کاربران وارد سایت شوند. خب کاربر بعد از ورود بـه اقطعا ل زیاد آن سایت را ترک می کرد.امروزه این طور ترک سایت بـه هر نمره بد برای وبسایت محسوب می شود و در مقابل مانند و مصرف هرچه بیشتر کاربر از وب سایت امتیازی مثبت تلقی می شود. بدین منظور در سایت خود لینک های چرخشی طبیعی ایجاد بکنید و کاربران را بیشتر در سایت خود نگاه دارید.

۳- وبسایت هایی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک ویدیو فعال ترند.

کار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر و گوگــل پلاس راه های بسیار خوب ی برای تهیه لینک می باشند . مد نظر داشته باشید تنها تعداد بک لینک ها برای گوگــل با اهمیت نیست بلکه نوع کار سایت شما هم بسیار با اهمیت است . به همین دلیل شما باید یک کار کاملا عادی برای سایت خود داشته باشید و داشتن یکی نقشه ذهنی قوی با همه این روش ها ، ایجاد رابطه بکنید . در بین این شبکه ها ، تجربه نشان داده است شبکه گوگــل پلاس و یوتوب از ارزش بالایی برخوردارند و سرعت می توانند رتبه های بهتر ی را برای سایت دست بیاورند . به همین دلیل پروفایل در گوگل پلاس ایجاد نمایید و شروع به کار در این شبکه بکنید و قطعا ویدیوهای ارزش و مرتبطی تولید بکنید و در یوتوب بـه اشتراک بگذارید اگر در ساختن ویدیو مساله دارید می توانید نوشته چرا از فیلم دیدنی مصرف نمی بکنید ؟ را مطالعه بکنید .

از نظر بنده و بسیار از محققین ، این ها مهمترین فاکتورهایی بود که گـوگل در بحث link building الگوریتم های جدید خود آن ها بسیار توجه داشته است. ولی نکته مهمی که باید آن مد نظر داشته باشید آن است که هر سایتی سیاست های ویِژه خودش را برای seo دارد و من فکر می کنم یکی از کارهایی که هرشخصی برای seo وب سایت خود باید در نظر داشته باشد تولید استراتژی seo است .

کلمات :
سئو,بهینه سازی,بهینه سازی سایت,بک لینک,بک لینک رنک بالا,بک لینک خوب,بک لینک رنک 5,لینک بیلدینگ,بهینه سازی سایت در گوگل,سئوی سایت,سئوی وردپرس,سئوی جوملا,ارزش بک لینک,پیج رنک سایت,نقشه سایت,کلمات کلیدی,آموزش سئو,آموزش بک لینک

/ 0 نظر / 7 بازدید