مسئله خطیری به نام بک لینک

مسئله خطیری به نام بک لینک

تمام چیز از آن جایی شروع شد که مدیران وب سایت ها اندکی از استراتژی های موتور جست و جوی گوگل با خبر شدند ، لینک های بی دلیل و خریداری شد و لذت بودن در صفحه اول گـوگل لبخندی را بر روی لبان مدیران این وب سایت ها ، باقی گذاشت و حس پی بردن به استراتژی گوگل آن ها رو خرسند نگاه داشته بود. تا این که جانوران دو رنگ گـوگل وارد جهان ی اینترنت شدند .مسئله بزرگی بـه نام بک لینک

بله اولین موجودی که بک لینک اسپم برایش جذاب نبود جناب آقای پنگوئن بودند و بـه سرعت مبارزه خود را شروع کرد تا این که لبخند بسیاری از همان مدیران تبدیل به اخم پرتعجبی گشت. در واقع آن مدیران باهوش هیچ زمان گمان نمی کردند که خزنده اینترنتی چنین هوش و قدرتی برسد. اما آن ها دیگر چاره ای جز خداحافظی با وب سایت خود نداشتند چون پنگوئن بسیار جدی امده بود. این جریان ادامه داشت تا این که نتایج جست و جو مانند ساحل دریا به آرامش رسید و کاربران با خیال آسان نتایج خود را جست و جو می کردند و هدف سریع ا می رسیدند.

اما نتایج جدید را چه وب وبسایت هایی تشکیل میدادند؟
خب این پرسش مهمی است و هنوز هم نمی توان جواب قاطعی برای آن داشت، ولی برای رسیدن به جواب درست بیاید با هم ببنیم مدیر این وب وب سایت بزرگ از راه اندازی وبسایت گوگل چه هدفی داشته است. در واقع بـه این نوع بـه جواب رسیدن می گویند مهندسی مکوس . مهندسی معکوس می گوید ، شما برای اینکه یک گوشی همراه بسازید نیازی نیست قطعا سازنده آن مراجعه بکنید و دستور آن را بپرسید بلکه با مشاهده و آنالیز قطعات آن می توانید به روش تهیه آن دست پیدا بکنید . خب نتیجه می گیریم گوگل که تمام استراتژی های خود را هیچ وقت به طور کامل بیان نمی نماید پس باید ببنیم امروزه چه وب سایت هایی را در صفحه اول نگه داشته است و هدف اصلی او از جست و جوی کاربران چه چیزی است .

خب این رسالت الگوریتم های گوگــل از عبارت پاندا و پنگوئن بوده است که وبسایت های مفید و خوب را شناسایی کنند و وب سایت های اسپم را بـه صفحات انتها هدایت کنند جواب داریم نزدیک تر می شویم. ولی سه نکته که به نظر من در این امر تاثیر گذار است را در ادامه بیان میکنم :
عوامل با اهمیت seo و بک لینک های طبیعی:

۱- بک لینک کیفیت:

اوایل تعداد بک لینک در کنار کیفیت آن برای گوگل بسیار با اهمیت بود اما آپدیت این الگوریتم ها تاثیر آن ها کمتر شد و نوع بک لینک برای گوگــل مهمتر شد. خب اگر بخواهیم بگوییم بهترین نوع یک لینک چه است ؟ بـه نظرمن بک لینک هایی که طبیعی وجود آمده اند بهترین ند . حال به معرفی هر نوع از بک لینک ها میپردازم :

بک لینک بی کیفیت: بک لینکی است که از وب سایت های بی کیفیت و بی ربطی نسبت بـه وبسایت شما بیاید. برای مثال زمینه کار وبسایت شما آشپزی است و یک سایتی که در مورد پزشکی کار می نماید از تمام صفحاتش بـه شما لینک بدهد این نوع از نظر گوگل ممنوع و اسپم است .

بک لینک با کیفیت: از سایت های مرتبط با وب سایت شما می آید و اکثرا در قالب توضیحات است. برای مثال یکی از دوست ها من کلاس آموزش سئو برگزار می نماید و من در قالب توضیحاتی بـه او لینک می دهم. یکی از بهترین راه های دریافت لینک طبیعی تولید محتوای نو است ، زمانی که شما محتوای مفید ی را تولید بکنید مطمئنا دیگر وبلاگ نویس ها به شما لینک می دهند اما راه دیگری که بسیار امروزه با اهمیت شده است ارسال پست های مهمان در سایت های ارزش است.

۲- میزان ماندن کاربر در وبسایت و کم شدن فرار از سایت:

۳- وبسایت هایی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک ویدیو فعال ترند.

کار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر و گوگل پلاس راه های بسیار بهتر ی برای تهیه لینک هستند . مد نظر داشته باشید تنها تعداد بک لینک ها برای گـوگل با اهمیت نیست بلکه نوع کار سایت شما هم بسیار با اهمیت است . به همین دلیل شما باید کار کاملا عادی برای سایت خود داشته باشید و با داشتن یکی نقشه ذهنی قوی همه این روش ها ، ایجاد رابطه بکنید . در بین این شبکه ها ، تجربه نشان داده است شبکه گوگل پلاس و یوتوب از ارزش بالایی برخوردارند و سرعت می توانند رتبه های خوب ی را برای یک سایت بـه دست بیاورند . به همین دلیل یک پروفایل در گوگــل پلاس ایجاد نمایید و شروع به کار در این شبکه بکنید و قطعا ویدیوهای با ارزش و مرتبطی تولید بکنید و در یوتوب اشتراک بگذارید اگر در ساختن ویدیو مساله دارید می توانید نوشته چرا از فیلم جالب مصرف نمی بکنید ؟ را مطالعه بکنید .

کلمات :
سئو,بهینه سازی,بهینه سازی سایت,بک لینک,بک لینک رنک بالا,بک لینک خوب,بک لینک رنک 5,لینک بیلدینگ,بهینه سازی سایت در گوگل,سئوی سایت,سئوی وردپرس,سئوی جوملا,ارزش بک لینک,پیج رنک سایت,نقشه سایت,کلمات کلیدی,آموزش سئو,آموزش بک لینک

/ 0 نظر / 6 بازدید